Marmaris Rallisi'nin resmi web sitesidir

Yazıcı “Ülkemiz ve Sporumuz Adına Çok Mutluyuz”

Yazıcı “Ülkemiz ve Sporumuz Adına Çok Mutluyuz”

Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) tarafından Paris’te yapılan toplantıda alınan kararla, şampiyonadan çıkarılan Polonya’nın yerine aday ülkelerden Türkiye şampiyonaya dahil edildi. 2018 Dünya Ralli Şampiyonası takvimine göre, 13-16 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek şampiyonanın 10. etabı Rally Turkey, Muğla’da düzenlenecek.

Bu önemli gelişmenin ardından sorularımızı cevaplayan Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Serkan Yazıcı “Çok önemli ülkeler arasından sıyrılıp 7 yıl aradan sonra yeniden Dünya Ralli Şampiyonası takvimine girmeyi başardık ve yeniden WRC’de olmaktan dolayı ülkemiz ve sporumuz adına çok mutluyuz.” açıklaması ile sözlerine başlayarak “Ülkemizde otomobil sporlarına büyük bir ivme kazandıracak olan ralli, aynı zamanda 2018 yılında Türkiye’de düzenlenecek en büyük spor organizasyonu olacak” dedi.

Takvime oldukça iddialı bir giriş yaptıklarını ve “en iyi yarışı yapacağız” sözünü hatırlattığımızda “Dünya Ralli Şampiyonası’nda yarışmış bir sporcu olarak birçok ülkedeki deneyimlerimi ekibimizle paylaşarak, 13 yarışlık takvimin en iyisini yapacağız diye yola çıktık. Muğla ve çevresinde WRC tarihinin bugüne kadarki en kompak yarışı başarıyla yapacağımıza inanıyoruz.” diyen Başkan Yazıcı, geçmiş yıllardan birçok uluslararası yarış tecrübesi olan TOSFED ekibi ile tüm güçleriyle hazırlanarak çok iyi bir yarış düzenleyeceklerini belirtti.

Ralli için ideal yolları bulunan Muğla gibi bir bölgede, aramızdan ayrılan eski ralli pilotların isimlerini taşıyan etapların klasikleşeceğine ve tüm yarışanlar tarafından çok beğenileceğine emin olduklarını da sözlerine ekleyen TOSFED Başkanı, Rally Turkey’de başka ilk’ler de olacağını da belirterek “WRC tarihinde ilk kez servis alanının yakından geçen, hatta servis alanı içinde biten özel etaplarımız olacak. Yerli yabancı konuklar teknelerinden yarış izleyebilecekler ve yeşil ile mavinin buluştuğu, muhteşem bir doğal güzellikler içinde unutulmayacak bir yarış yaşayacaklar.” açıklamasını yaptı.

Serkan Yazıcı; Castrol Ford Team Türkiye‘nin Avrupa Ralli Takımlar Şampiyonası’nda lider durumda bulunmasının, Avrupa Ralli Kupası kapsamında Rally Bulgaria’da Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez, Rally Serbia’da Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz‘ın birinciliklerinin de, ülkemizin artık hem organizasyon hem de sporcu kalitesi ile varlığını otomobil sporlarında daha da hissettirdiğini ve bunun da bu başarıda etkisi olduğuna inandığını belirtti.Tüm otomobil severleri 20-22 Ekim 2017 tarihlerinde Avrupa Ralli Kupası kapsamında gerçekleştirilecek olan Marmaris Rallisi‘ni izlemeye davet eden Başkan Yazıcı, Dünya şampiyonasında yarışan fabrika takımlarının mühendis ve görevlilerini göndererek, 2018 için gerekli bilgileri toplayacağını ve hazırlıklara şimdiden başlayacaklarını da sözlerine ekledi.